Ezen a héten az iskolánkban megrendezésre került(mint minden évben) a gyermekhét. Miből áll a gyermekhét? Némi játékból, vidámságból, lazulásból, rövidített órákból és még sok másból. Az iskola vezetői és a diákparlament különböző programokkal kedveskedett a tanulóknak, például:színes napok, amikor egy adott napon egy megadott színű ruhában kell menni.

Szeptember 18. hétfő:

Hétfő reggel mindenkinek az volt az első dolga, hogy kinézzen az ablakon és reményei szerint ragyogó napot lásson, mert tudtuk, hogy ha rossz lesz az idő, akkor ez egy ugyanolyan sötét hétfő lesz, mint a többi.Szerencsénkre kedvezett az időjárás, ami lehetővé tette nekünk hajdújárási hetedik és ötödik osztályosoknak, hogy kiránduljunk a Ludasi-tó mellett lévő Szúnyog csárdához. Bográcsoztunk, horgásztunk, társasoztunk, játszottunk, beszélgettünk. A nyolcadikosok borkóstolóra mentek, ugyanis Bogi családjáé a Maurer borászat.

Szeptember 19. kedd:

Kedden az órák után szintén az osztályfőnökökkel szerveztek az osztályok maguknak programokat. Mi, azaz a hetedik osztály, az utolsóóra után az osztályunkban filmeztünk és közben elfogyasztottuk a hétfőről megmaradt bográcsost. Az ötödik osztály szintén filmezett. A nyolcadik pedig a Hedéra vendéglőben vendégeskedett Zsóka jóvoltából, ugyanis a családjáé a vendéglő.

Szeptember 20. szerda:

Szerdán esett az eső és ezért az igazgatónő úgy döntött, hogy a szerdai programot, ami egyébként a focipályán lévő közösségi kemencében való sütögetés lett volna, elhalasztja egy héttel későbbre. Így rendes órákkal folyt a tanítás,pedig erősen reménykedtünk a rövidítettórákban, s mivel nem jött össze, egy kicsit elszontyolodtunk.

Szeptember 21. csütörtök:

Ha a szerdai naplehangoló volt, akkora csütörtöki egyenesen kegyelemdöfés. Az eső úgy zuhogott, mintha dézsából öntötték volna. Ezért sajnos a csütörtöki sportnapot is jövő hétre halasztották. Így ismét negyvenöt perces órák voltak, ami némi lázadozásba torkollott.

Szeptember 22. péntek:

Felszáradtak a tócsák, a rosszkedv is elmúlt, a nap pedig kisütött.

Ezen a napon tanár-diák cserére került sor, ami annyit tesz, hogy az összes tanárt, a pedagógust, az igazgatót, a takarítókat, mestereket, a titkárt is gyerekek helyettesítették. Természtesen az igazgatói és pedagógusi szerepet a hetedik és nyolcadik osztálytanulói töltötték be. A legtöbb tantárgyból a „helyettes tanár” humoros ismétlőórát tartott. Annak ellenére, hogy az idén igen korán került sor a gyermekhét megszervezésére, az idő nem kedvezett, de azthisszük, hogy egy sikeres és élvezetes hetet tudtunk zárni, ami reményeink szerint a jövő héten is folytatódik az elmaradt programok pótlása révén.