Sikeresen lezajlott az ún.TEMATIKUS HÉT, melynek témája az idén a MEDITERRÁN térsége volt. A FEBRUÁR 23-tól 27-ig tartó program szervezésében a szakaktíva elnökök, felsős tanárok de a diákparlament tagjai is résztvettek. Az említett héten, az előzőleg egyeztetett TÉMAKÖRHÖZ KAPCSOLÓDÓ ÓRÁKAT tartottak az akcióba bekapcsolódó kollégák. A gyerekek egy-egy Mediterrán országot ismertek meg közelebbről - Görörgországot az ötödikesek, Spanyolországot a hatodikosok, Olaszországot a hetedikesek, Horvátországot pedig a nyolcadikosok. A hét csúcspontja a péntek  volt, amikor is az osztályok bemutatták panóikat, prezentációikat az adott országgal kapcsolatban. Elkészítették a térség jellegzetes ételét, így gasztronómiai ismereteinket is gyarapíthattuk. A zsűrinek nagyon nehéz dolga volt, szinte lehetetlenség volt kiválasztani a legjobban teljesítő osztályt. Mindenki valamiben kitűnt, volt akinek a panó sikerült jól, másnak alasannyája volt fennséges. Salamoni döntéssel, ennek az akciónak csak győztesei voltak, ami  igazából így is van, hiszen kutatómunkára, kreatív gondolkodásra, alkotómunkára ösztönöztük diákjainkat. A földrajzi kvízjátékban a hajdújárásihatodikosok és a királyhalmi nyolcadikosok vitték el a pálmát. További tematikus hetek reményében köszönöm meg a szervezőknek, diákparlamenti tagoknak és a szülőknek a közreműködést!