Szeretjük környezetünket és teszünk is védelméért. Iskolánkban a tavalyi évben elkezdtük a lemerült elemek és akkumulátorok gyűjtését. A tanulók ilyen módon megakadályozzák, hogy az elemek kifejthessék egészségkárosító hatásukat: a természetes vizekbe kerülve mérgező nehézfémekkel teszik tönkre az ivóvizeket (egy marék elem 8000 liter vizet szennyez be ).

Tóth Dénes bácsi segítségével megtanulhattuk, hogy a kidobott elemeknek semmi szín alatt sem szabad kikerülniük a természetbe és hogy ezeknek az elemeknek 70%-a még felhasználható a led-es lámpák működtetésében.

Nem volt kérdéses iskolánk számára, hogy részt vegyünk-e az elemek felhasználhatóságának bemérésére meghirdetett versenyen-ahol 3. helyezettek lettünk. Jutalmul hat voltmérőt és egy elemtöltőt kaptunk , de igazából környezettudatosságunk erősödése itt a legértékesebb adomány..