Június 4-én, a trianoni diktátum aláírásának évfordulóján, több helyszínen is megemlékeztünk erről a szomorú évfordulóról. Néptáncos tanulóinkkal Szegedre látogattunk, ahol az újszegedi Vörösmarty Mihály Általános Iskola vendégei voltunk. Közös műsort készítettünk ottani pajtásainkkal, így is érzékeltetve nemzeti egységünket. Vendéglátóink kedvességét ez úton is köszönjük, remélem hamarosan viszonozhatjuk!

Királyhalmán, egy facsemete elültetésével emlékeztünk. Tanulóink is résztvettek az alkalmi műsoron, majd az ezt követő szentmisén. Fél 5-kor itt is megszólaltak a harangok, emlékeztetve az egybegyűlteket, nemzetünk nagy sorscsapására. A templomkertben elültetett almafa csemete jelképezi a magyarság együvé tartozását a Vajdaságban, a Felvidéken, Erdélyben, Kárpátalján, az anyaországban és mindenhol a világon, ahol szétszóródva élünk.

IMG_6215-r

Kattints a képre!