Logo szabadka jó

Kedves vendégeket köszönthettünk iskolánkban, és a hajdújárási, királyhalmi és noszai vendéglátó családoknál! Betlehemesek érkeztek hozzánk december 12. és 15. közötti időszakban. Részesei voltunk egy csodának, a 11. Kárpát-medencei betlehemes diák találkozónak! Öt országból, tolmács nélkül hozták a gyerekek az ádvent üzenetét, az ünnepvárás örömét! Az anyaországi és határon túli gyerekek részt vettek iskolánk tanóráin, a felnőttek bekapcsolódhatnak a tantestület munkájába, szakmai tapasztalatcsere zajlott. Megismerkedtek Szabadka nevezetességeivel, kirándultak Zentára, a sok-sok program mellett a legfontosabb mégis az iskolákban, a vendégváró családoknál bemutatásra kerülő betlehemes játék. A rendezvény gálaműsorán a királyhalmi betlehemesek is bemutatkozhattak, mindenki nagy-nagy örömére. Köszönjük a sok-sok cipősdoboz-ajándékot, amit a kecskeméti óvodások és iskolások gyűjtöttek össze, és küldtek el kisiskolásainknak és a Lurkóházban tanuló gyermekeknek. Szívből köszönjük Kecskemétnek, Kassának, Beregszásznak, Csíkszeredának, hogy eljöttek hozzánk, köszönöm a befogadó családoknak a közreműködést! Külön köszönet Papp Zsoltnak, a kecskeméti Szent Imre Katolikus Általános Iskola igazgatójának, aki az egész rendezvény megálmodója, szervezője, motorja! Áldott, békés karácsonyi ünnepeket kívánunk mindannyiuknak!

A találkozóról készült képeket megtekinheti itt .