Hajdújárás

A Luca naphoz számtalan népi hagyomány kapcsolódik! Ezen a napon a mi iskolánk is csatlakozik a hagyományörzők táborához! A luca pogácsa sütés nem maradhat el, hiszen a legügyesebb csapatokat szerencseszelvénnyel jutalmazzuk! A boszorkány szépségversenyre ugyan nem sokan neveztek be, de résztvevők annál lelkesebbek voltak! A diákparlament szervezte azt a játékot, amelynek „boszorkányüldözés” a neve. Hét titkos boszorkány teljesít szolgálatot a felsőben, azzal a céllal, hogy minnél több áldozatot gyűjtsenek ! A szabályokat megszegők büntetése egy Milka csokoládé! A legtovább „életben maradók” szerencseszelvénnyel gazdagodnak!

 

Királyhalom

Iskolánkban az idén is megünnepeltük a a karácsonyi ünnepkörbe tartozó Luca-napot.

Luca-pogácsa sütő verseny díjjazottjai:

1. Hippi laza pogácsák- alapanyag: zöldfű, Készítették: Fodor Máté, Pintér Patrik, Huszár Viktor, Badinszki Alen

2. Bartós séf speci, Készítette: Balog Bálint, Hrivnák Dusán, Tilinkó Ádám

3. Legszebb pogácsák: Bűbájos pogi variációk- alapanyag: meztelen csiga könny, Készítették: Nagygyörgy Zsóka, Csonka Renáta, Juhász Nikolett, Csákány Bianka, Dobó Dorka. A második legszebb pogi: Gamere pogi, Készítette: Balog Dávid.

A boszorkányszépségverseny nyertesei:

1. Fióna boszi- Nagygyörgy Zsóka, 7. osztály

2. Eszmeralda- Fodor Denisz 7. osztály

3. Jack Sparrow- Bukvic Edvin 7. Osztály

Képek