A mórahalmi ZÖLDKAPUK – SZÉKELYKAPUK  pályázaton résztvett a mi iskolánk is. A hajdújárási 7. osztály tanulóinak szakkörcsapata vette a bátorságot e komoly munka megvalósításához.

A csapatot alkotó diákok névsora: Begovity Szanella, Balog Edina, Balog Emma, Csőke László, Dancsa Zsolt, Engi Erik, Török Krisztina, Nagy Krisztián, Pintér Noémi, Tót Natália, Zvekanov Bence.

A munkát 2009 novemberében kezdtük hetente kétszer találkoztunk 2 órát. A munkát kutatással beszélgetéssel vezettük be. Megismerkedtünk a témákkal, ötleteket cseréltünk. A csapatnak 6 + 1 környezetvédelmi témáról szóló tablót kellett készíteni! A munkában mindenki keményen kivette a részét! A munka közben bővítettük tudásunkat és szerettük volna felhívni a környezetünkben élők figyelmét, hogy több odafigyeléssel sok növény és állat életét menthetjük meg. Kiemeltük a szelektív hulladékgyűjtés fontosságát. A vándorkiállítás mellett rövid tájéloztató előadást tartottunk a környező településeken.

Reméljük, hogy hatással voltunk az emberekre, ugyanis nem csak mondani, hanem tenni is kell valamit környezetünkért!

A munka folyamatát és eredményeit egy naplóban kellett elküldenünk.

Májusban megkaptuk az örömteli hírt miszerint a csapatunk elnyerte a jutalomtáborozást az Adrián. Így örömmel jelentjük július 8.-án indulunk Horvátországba.

A hajdújárási szakkörösök kedvenc idézete:

“Az ember nem csak azért felelős, amit tesz, hanem azért is, amit nem tesz meg.”

Prótagorasz