Április 16-án reggel a királyhalmi sulinál gyülekeztünk és innen indultunk el  a Szelevényi erdőbe. A biosz tanárnő  és Szekeres Ottó vezetésével a madarászáson sokan résztvettünk .A Pannon tv-től még kamerások is jöttek, hogy interjút készítsenek Ottóval. Bejártuk a fél erdőt és közben sok mindent láttunk és tanultunk. A lelkes vezetőnk  jó pár  védett állatfajjal és növénnyel  ismertetett meg minket, például a fekete gólyával, a törpe nőszirommal és a tavaszi hériccsel. Elmagyarázta, hogy miért fontos madárodukat kiraknunk és, hogy mit kell  óvnunk. Mi is  hozzájárultunk az erdő káros növényfajának az ecetfának az írtásához. Mire visszaértünk a csárdához mindenki nagyon elfáradt, de ott egy kicsit még beszélgettünk és utána pedig  mentünk haza.

Köszönjük  ezt az emlékezetes napot a tanárnőnek és Ottónak. Mi nagyon jól éreztük magunkat és izgatottan várjuk a következő madarászást.