Április 5-én iskolánk hatodikos diákjai Szalai Violetta, Sövény Noémi, Varga Johanna, Barát Emma és a hetedik osztályos Lakatos Ivett  részt vettek a Határon Túli Honismereti Versenyen, melynek színhelye Csongrád volt. Nagyon szép eredménnyel tértek haza a gyerekek , ugyanis a 25 csapatból a 2. helyen végeztek. A megmérettetés mellett jutott idő egy kis kikapcsolódásra is. Sétáltunk a Tisza parton, szétznéztünk a helyi könyvtárban és a múzeumba is ellátogattunk. A verseny napján a szünetek alatt sem unatkoztunk, a környéken elő illetve a helybeliek kézműves termékeivel ismerkedhettünk meg, sőt még kalácsot is megtanultunk fonni. Ez mellett sok finomságot is végigkóstoltunk. Nagyon nagy élmény volt számunkra ez a két nap.

A versenyről készült képek megnézhetők itt .