J Kirándulás Budapesten J

2013.04.27-én,Szombaton az iskolánk 10 tanulója, 5 hajdújárási és 5 királyhalmi diák, a földrajz tanár kíséretében, részt vett egy élményekben gazdag budapesti látogatáson. Erre az élményben gazdag látogatásra reggel 5 órakor indultunk, és kb. 10 óra felé értünk oda.

Megtekintettük : - Petőfi Irodalmi Múzeum(PIM)

- Operaház

- Országház (Parlament)

Az Operaházban megnéztünk egy előadást („Pomádé király új ruhája”). Továbbá az Országház kupolatermében megtekintettük a Szent Koronát ,koronázási ereklyéket, a korona védőket és az üléstermet.Rengeteg arany építőelem ékesíti a Magyar Országházat, ami nagy hatással volt ránk. Sokat megtudtunk Petőfi életéről,műveiről az Irodalmi Múzeum segitségével. Finom vacsorával zárult a látogatás és lassan indultunk haza. Az út zavartalan volt, de a határon sok busz állt előttünk ezért a röszkei határról átirányultunk a tompai határátkelőhöz, ahol szerencsére nem volt csak egy busz előttünk , de így is éjfélkor értünk haza.

Írta : Nagy György János, Bellér Roland