Mozgalmasan indult az idei tanév az iskola hittanosai számára. Szeptember 9-én ifjúsági zarándoklaton vettek részt Doroszlón a hetedikes és nyolcadikos diákok, valamint iskolánk volt tanulói. A nap mottója A kisherceg c. műből egy idézet volt: „Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél.” Az előadás, a csoportmunka és a játékok is a felelősség vállalásról szóltak. A napot ünnepélyes szentmise zárta.

Szeptember 15-én tanévkezdő szentmisére hívtak meg bennünket a szabadkai Szent Teréz Székesegyházba. Ezen a szentmisén minden korosztály képviseltette magát, a legkisebbektől legnagyobbakig. Öröm volt számunkra, hogy együtt lehettünk szabadkai és környékbeli diákokkal. Az ingyenes autóbuszt a Magyar Nemzeti Tanács biztosította.

Vasárnap, szeptember 16-án a királyhalmi, hajdújárási és noszai templomban is sor került az elsősök ünnepélyes fogadására és a táskák megáldására. A szentmisékre az elsősök és az idősebb hittanosok is versekkel készültek.