35 ÉVE VÉDELEM ALATT

A Ludasi tó 1977-ben nemzetközi jelentőségű Ramsari területté lett nyilvánítva.Ez az egyezmény megköveteli a vizes élőhelyek megőrzését,védelmét és bölcs hasznosítását.

A tó számtalan értéket őríz, dacolva a környezetszennyezés sok forrásból érkező áradatával.

Csodálatos kincsei a ritka állat és növényfajok mennyiségben, minőségben egyre csak tizedelődnek.

Mit teszünk? Semmit? Mindent? Valamit?

Iskolánkban igyekszünk a gyermekeket megismertetni a természettel, a környezettudatos életmód magját elhinteni bennük.

Az évforduló alkalmából bejártuk a tó tanösvényeit, beszélgettünk arról, hogy érzékeny és veszélyeztetett fajai egyre csak fogynak , hogy létfontosságú állomást, pihenőhelyet nyújt a vándormadaraknak és hogy nagy a baj, de a mai modern világunkban elsiklunk felette.

Pedig a mi szüleink lubickoltak kristálytiszta vizében, a mi őseink bánatának, örömének volt szemtanúja, a mi arcunkat barnítja a tükréről visszavert napsugár, a mi lelkünket dédelgeti párás, hűs levegője, mi segítkezünk madarainak gyűrűzésekor, mi húzgáljuk ki évente egyszer medréből a szemeteszsákokat, mi vagyunk akik a forróságban oly szívesen sietnénk habjaiba, de tudjuk, hogy nem szabad.

Ki más hallaná meg halk segélykiáltását ha nem mi?