Március 23-án a hajdújárási 6. osztályban olasz napot tartottunk. Ezt az ötletet Csorba Ottó tanár úr adta, mivel Olaszországról is tanultunk földrajzból. Mi kaptunk az alkalmon, mivel főzésről volt szó. Szeretünk jókat enni. A kaja is jobban esik, ha mi magunk készítjük el. Megbeszéltük melyik csapat mit készít. A főzés az iskola konyhájában folyt Zsuzsa mama nagy örömére. Mindeki sürgött-forgott: tésztát főzött, hagymát aprított. Közben kóstolgattuk a remekműveket. Az osztályban is olasz hangulat uralkodott. Kellemes dalokat hallgattunk és szép képeket láttunk a kivetítőn. Meghívtuk az ötödik osztályosokat is. Ők is ettek a mi fősztünkből. Osztálytársaimmal díjnyertes bolognai-milánói spagettit, raviolit és pizzát is készítettünk. Úgy beebédeltünk, hogy moccani is alig tudtunk. Az olaszok úgy látszik tudják, hogy mi a jó, mivel lehet degeszre tömni magukat. Sajnos össze kellett pakolni a konyhában. Ez már nem ment olyan gyorsan, mint az evés. Nagyon élveztük az oszival ezt a napot. Remélem hamarosan újból előáll hasonló klassz ötlettel. Szeretnék elutazni Olaszországba, hogy megkóstoljam a spagettit és a fagyit, mert tudni akarom valójába ők hogyan is készítik el. Számomra ez volt a legjobb nap és soha nem felejtem el és a többiek sem.