Iskolánk felsős osztályai Luca napjára szini előadással mérték össze tehetségüket és kreativitásukat, Pécs Blanka tanárnő szervezésében. Minden osztálynak választani kellett egy falu nevet és képviselnie azt. Az 5. osztály a Seprűfalvát, a 6. osztály a Zsíroskenyér falvát, a 7. osztály Lúciafalvát és a 8. osztály a Skarlát falvát választották. A rendezvény az előtérben és a folyosón zajlott a gyerekek, tanárok, igazgatónéni, pedagógusnéni és a takarítónénik jelenlétében. A tanárokból álló szavazóbizottság diplomákkal jutalmazta az előadásokat és jelmezeket. A legjobb előadásnak járó díj egy tálca krémes volt, amit az idén a nyolcadikosok nyertek. Ezen kívül iskolánk minden tanulója lucapogácsát kapott, és azok a szerencsések, akik pénzt találtak benne, mentesülhetnek egy feleléstől.

A Luca naphoz sok szokás fűződik egyik ilyen szokás az, amikor a lányoknak 12 gombócot kell főzniük, mindegyikbe egy nevet kell írniuk, és amelyik gombóc elsőnek feljön a víz felszínére az lesz a férjük.