Iskolánkban mindig nagy teret szenteltünk a népi hagyományoknak. Erre remek alkalmat ad december 13, Luca napja. Megemlékezünk a régiekről, szokásaikról. Az idén, a múltat és a jelent szeretnénk ötvözni. Az mellett, hogy hagyományos lucapogácsát sütünk, megpróbálkozunk a boszorkányos testfestéssel, aktiviti játékkal, boszorkányperrel, aki pedig versengésre szánja magát, hozhat az otthon készített lucapogácsából is, hiszen ezeket is külön jutalmazzuk. Higgyétek el kedves gyerekek, még sok érdekesség és meglepetés vár benneteket december 13-án.

DECEMBER 13-ÁN, HÉTFŐN, LUCA-NAPI FOGLALKOZÁSOKAT SZERVEZÜNK!

•  Testfestés – a legboszorkányosabb ötleteket külön jutalmazzuk
  •  Boszorkányper
  •  Lucapogácsa kóstolás
  •  Benevezhetsz saját pogácsával is a versenyre

ELEVENÍTSÜK FEL EGYÜTT A LUCA-NAPI NÉPI HAGYOMÁNYOKAT!
Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE

DECEMBER 12-ÉN, VASÁRNAP, A HAJDÚJÁRÁSI MŰVELŐDÉSI HÁZ UDVARÁBAN , HAGYOMÁNYOS KARÁCSONYI KIRAKODÓVÁSÁRRA KERÜL SOR!

ISKOLÁNK TANULÓI IS KIÁLLÍTHATJÁK ÉS ÁRÚSÍTHATJÁK KÉZMŰVES TERMÉKEIKET!

A BEVÉTELT AZ OSZTÁLYOK HASZNOSÍTHATJÁK!

PROGRAM:

16,00 – ÁDVENTI SZENTMISE A HAJDÚJÁRÁSI TEMPLOMBAN

16,30- A TERMÉKEK KIPAKOLÁSA AZ ELŐRE ELKÉSZÍTETT ASZTALOKRA, A  MH. UDVARÁBAN

17,00 – GYERTYÁS FELVONULÁS – A TEMPLOMTÓL A MŰVELŐDÉSI HÁZIG

17,00 – A VÁSÁR KEZDETE, NÉPÜNNEPÉLY, HAGYOMÁNYOS KARÁCSONYI ÉTELEK ÉS ITALOK KÓSTOLÁSA, KONCERT