Élmény dús napjaik voltak a hajdújárási lurkóknak az elmúlt hónapban. December 9-én a Duna Televízió forgatott egész nap a lurkókkal. Felvették, hogy festenek üveget, ellátogattak az iskolába, a helyi pékhez, és a cukrászdában együtt készítettek fatörzstortát, amit a nap végén el is fogyasztottak meglepetésvendégükkel, Rúzsa Magdi énekesnővel.

Még ki sem pihenhették igazán magukat, másnap, december 10-én Sólyom László, a Magyar Köztársaság elnöke látogatta meg a lurkókat, aki nem érkezett üres kézzel, egy-egy Mikulás-csomagot kaptak a gyerekek, és egy szép kerti csúszdát, amit rögtön fel is avattak.

A hetet kézműves délutánnal zártuk, karácsonyi díszeket készítettünk több önkéntes segítségével.