2008.11.08-án a királyhalmi és a hajdújárási Petőfi Sándor Általános Iskola és a szabadkai Majsai Úti Általános Iskola 7. osztályos tanulói a Rókatanyára látogattak. Kis Csontos Anita biológia tanárnő vezetésével vettünk részt az előadásokon, melyek kapcsolódnak a hetedikes tananyaghoz. Megérkezésünk után Hulló István biológus előadást tartott a természetes vegetációk növényvilágáról és a természetvédelmi területekről. Az előadások közötti szünetben fociztunk, röplabdáztunk, ismerkedtünk és uzsonnáztunk. Szabó Csaba mérnök úr előadásában megismerkedhettünk a környezetkímélő energiák hasznosításával valaminta a napkollektorokkal. Számomra nagyon érdekes volt ez a nap, tetszettek az előadások és szeretném, ha máskor is ilyen kellemes környezetben tanulhatnánk.