December 5-én reggel fél 8-kor tartottuk meg a Mikulásfutás elnevezésű ünnepi  futást. A  királyhalmi  iskolánál  gyülekezett a  csapat. A szervező, Dobák Róbert szétosztotta a mikulásjelmezeket, és már indultunk is! Először az óvodáknál, majd az iskoláknál osztottuk a cukrot , majd autóba ültünk, és a szabadkai árvaház (KOLEVKA) felé vettük az irányt. Az ottani gyerekeknek csomagokat ajándékoztunk,amelyekben szörp, csokoládé, ruhanemű és cukorka volt. Gazdagabban indultunk tovább, mert nagyon sok árva kisgyereknek örömet szereztünk. A városháza egyik termében a polgármesterhelyettes fogadott bennünket egy teával! Jól esett a nagy hidegben!  A következő cél a magyar és horvát konzulátus volt. A horvát konzulátuson is megvendégeltek bennünket. Egy kis pihenés után a Pannon TV szerkesztőségébe igyekeztünk. Ott is sok finomsággal várták a mikulásokat. A városi utunk után visszatértünk a falunkba. Körbejártuk az utcákat cukorkát osztogatva. Legjobban az esti mikulásdiszkót várta mindenki , ami kitűnően sikerült! Nagyon sok kisgyereknek és felnőttnek örömet szereztünk a mai napon. A sok boldog mosoly, örömteljes arc pedig kárpótolt bennünket az egész napi fáradozásunkért.