Szeptember 25. szerda

Amai napon rövidített óráink lesznek, mivel a múlt héten a rossz idő miatt átrakták a gyerekheti programokat erre a hétre. A ma sportnap lesz. Izgatottan várjuk, mivel a diák-tanárok mérkőzésre is sor kerül. A rövidített órák gyorsan elteltek, sőt mindenki örömére az utolsó óra elmaradt. A tornateremben gyülekeztünk, és ki-ki olyan csoportba lépett be, amilyen játékot játszani szeretett volna lettünk szétosztva. Kiütőcskézni az alsós szerb tanító néninél, röplabdázni az a műszaki tanár úrnál, focizni a szerb tanár úrnál lehetett. Kinti és benti pályákon zajlottak a sportjátékok. A legvégül röpis gyerekcsapat játszott a tanárok ellen. Szoros küzdelem után a tanárok nyertek. Jókedvűen tartottunk haza.

Szeptember 26. csütörtök

Ma ismét 30 percesek az órák.Órák után sütögetni fogunk a helyi focipályán lévő kemencében. 10:40-ig voltunk suliba, utána indultunk a helyszínre. Mintegy 20 kiló tésztából készült kenyérlángos tejföllel megkenve. A királyhalmi felsősök átkerekeztek hozzánk. Mindenki kereste a barátját a másik iskolából. Kezdetben a fiúk fociztak, a lányok megbeszélték a heti dolgokat. Majd egy órára rá összehívtak minket egy kupacba, mindenki az osztályfőnökéhez ment és elkezdődtek a stafétajátékok. Párba álltunk és a kijelölt pontokig kellett elmennünk. Az első pontig dócsin vitte az egyik a másikat, a második feladat talicskázás volt, a harmadik pedig guggolva pacsizva szökdécselni. Közben elkezdték osztani a kenyér lángosokat. Először természetesen az 5.-esek kaptak. Utoljára maradtunk mi 8.-osok. Már kiéheztünk és vártuk a részünket. A királyhalmiak előbb elindultak haza, hiszen még haza kellett gurulniuk. Ez volt a legélvezetesebb nap a gyerekhét során. Sajnos nekünk 8.-osoknak jövőre már nem lesz ebben részünk.