Elkezdődött ez a hónap is, a fagyos november. Ez a hetünk se telt máshogy, mint a többi. Tanulni nem igazán kellett ezen a héten. A 15 perces tornák felfrissítettek minket a nap végére, bár a felsősök még barátkoznak ezzel a tornával. Csütörtökön lehetőségünk volt ellátogatni a szépséges fővárosba, Budapestre. 5 órai indulással, 1-2 órás határon való várakozással, de 11 órára odaértünk Pestre. Programunk kezdetét vette 11 órakor a Művészetek Palotájában, megtekintettük a Fölszállott a páva utolsó matiné műsorát. A műsorban mezőségi és a gyimesi táncokat láthattunk. Bátor osztálytársnőnk Zsófi, és régebbi táncos párja, a középiskolás Dávid, táncvetélkedőn vettek részt, és nyertek is. Mindenki büszke volt rájuk. A műsor 3 órán át tartott. Aztán a Természettudományi Múzeumbe mentünk. Érdekesnek bizonyult, egy emelet tele volt ásványokkal és ősemberi maradványokkal. Az előtér már varázslatos volt, egy óriási dinoszaurusz csontváz köszöntötte a látogatókat. Késő délután hazaindultunk Budapestről. Kiskunhalason kis megállót tettünk, lehetőség adódottt egy rövid vásárlásra a helyi Tesco üzletben. A határon megint vártunk, de már nem olyan sokat.Hazaúton már sokan aludtak, hosszú nap volt, teli élményekkel. A pénteki nap átlagosan telt, ellenőrzőmentesen hálistennek. Ez a hét is eltelt, átadom a szót másnak!