Nem mindennapi lehetőség kinálkozott iskolánk hatodikos és hetedikes tanulóinak. Onlajn kiránduláson vehettek részt az Oktatási Hivatal jóvoltából.

Délvidékről a mi iskolánk, Felvidékről pedig a Boldog Salkaházi Sára Egyházi iskolaközpont vett részt a rendhagyó „kiránduláson”.

A szegedi Móra Ferenc Múzemban kezdtük virtuális utazásunkat, ahol onlajn tárlatvezetésre, majd kvízjátékra került sor. Munkácsy Mihály Honfoglalás című festményével is megismerkedhettek a gyerekek egy nagyon érdekes múzempedagógiai foglalkozás keretein belül.

Délutáni programot a Debreceni Agóra Tudományos Élményközpont munkatársai szervezték. Fagyos kísérletek és űrfizika volt napirenden. Nagyon köszönjük a lehetőséget, szép volt, jó volt, de abban reménykedünk, hogy hamarosan rendes kirándulásokat is szervezhetünk!

Az eseményen készúlt képek megtekinthetők ITT.