Iskolánk rendhagyóan megünnepli a nemzetközi gyermekhetet. Az idén az első napon a gyermekparlament ülésezett. Minden osztály készített egy díszes plakátot, amire öt kivánságot kellet ráírniuk. Az osztályok két képviselőt választottak, akik megpróbátak érvelni azokért a dolgokért, amiket a kivánságplakáton feltüntettek. Minden osztálynak legalább két kivánságot sikerült elfogadtatnia a tanárokkal. A diákparlament első üléséről jegyzőkönyv is készült amit megtekinthettek itt. A hét folyamán az osztályok kisebb kirándulásokon vettek részt. A 7. osztályosok iskolánk udvarában grilleztek az osztályfőnökükkel, és eljutottak a városi könyvtárba is. A 8.-ok pedig az erdőbe mentek  rostélyosozni az osztályfőnökükkel. A gyermekhét utolsó napján a diákok felcserélték a tanárokat, így a tanárok is átélhették, hogy milyen újra diáknak lenni. A tanulók nemcsak a tanárokat, hanem  az igazgatónőt, pedagógust, könyvtárost, takaritónőket és a mesterbácsit is menetsítették a munka alól.