Iskolánk 4., 5. és 6. osztályos tanulói közül 17, részt vehetett a müncheni  Vöröskereszt által szervezett nyári táborozáson. Két hét alatt a gyerekeknek rengeteg élményben volt részük. Többek között voltak a wolfratshauseni Märchenwald élményparkban, a müncheni állatkertben, botanikus kertben, Olimpiaparkban. Meglátogatták a Nymphenburg kastélyt, a Mensch und Natur természettudományi múzeumot. Látogatást tettek egy müncheni tűzoltó állomáson, az Alianz Arénában. Igen emlékezetes volt a sétahajózás a  Königseen, ami után megnézhették a hegyimentők egyik helyi állomását. De volt hegymászás is. Igaz sífelvonóval jutottak fel a  Wallberg-re. Egy kis létszámú csapat viszont vállalta, hogy gyalog megy le a kiindulóponthoz. Volt fürdőzés az Isar-folyóban és a Tegernsee melletti strandon. Mindenki egyöntetű véleménye, hogy rendkivűl éseménydús és felejthetetlen volt ez a két hét. Csak nagyon gyorsan elmúlt!

Az első nap képeit megtekinheti itt .

2. nap Puppling képeit megtekintheti itt .

3. nap Wolfratshausen képeit megtekinheti itt .

4. nap A Märchenwald élménypark képeit megtekinheti itt .

6. nap A Königsee-nél és a hegyimentőknél készült képeket megtekintheti itt .

7. nap képeit megtekintheti itt .

8. nap A müncheni botanikus kert, Nymphenburg és a Mensch und Natur múzeum képei megtekinthetők itt .

9. nap Az Isar menti kirándulás képei megtkinthetők itt .

10. nap Fűrdőzés az Isarban képeit megtekinheti itt .

11. nap A Wallberg-i hegymászás képeit megtekinheti itt .

12. nap A müncheni Olimpia torony és BMW szalon képei megtekinhetők itt .

13. nap A müncheni tűzoltók és Alianz Arena képeit megtekinheti  itt .

14. nap Az utolsó nap képei megtekinhetők itt .