A mórahalmi SZÉKELYKAPUK – ZÖLDKAPUK pályázaton résztvesz iskolánk harmadik éve. Az idei évben a királyhalmi 6. osztályos tanulók szakkörcsapata, Kis Csontos Anita tanárnő vezetésével.

A csapatot alkotó diákok névsora: Balázs Ádám, Báló Richárd, Báló Melissza, Barta Edina, Berta Natália, Lőrinc Róbert, Schell Zsófia, Katona Nikolett, Torkos Tímea és Varga Adrián.

A munkát 2011 novemberében kezdtük minden szerdán együtt töltöttünk 2 órát. A munkát beszélgetéssel kezdtük. Megismerkedtünk a témákkal, ötleteket cseréltünk. A csapatnak 6 + 1 környezetvédelmi témáról szóló tablót kellett készíteni! A munkában mindenki keményen kivette a részét! Közben bővítettük tudásunkat. Szeretnénk felhívni a környezetünkben élők figyelmét, hogy több odafigyeléssel sok élőlény életét menthetjük meg. Kiemeltük a szelektív hulladékgyűjtés fontosságát. A vándorkiállításunk több helyen lesz megtekinthető február folyamán.

Reméljük, hogy hatással leszünk az emberekre, ugyanis nem csak mondani, hanem tenni is kell valamit környezetünkért!

“Az ember nem csak azért felelős, amit tesz, hanem azért is, amit nem tesz meg.”

Prótagorasz