A nyári szünidő utolsó hetében gyermekzsivajtól volt hangos a noszai iskolánk környéke. Senki ne essen tévedésbe a tanév Noszán is szeptember elsején kezdődött, a hajdújárási-királyhalmi-noszai Petőfi Sándor Általános Iskola azonban úgynevezett Iskolakerülő tábort szervezett, melyre több mint hatvan gyermek jelentkezett. A háromnapos táborozás idején az alsós és felsős diákok számtalan hasznos foglalkozáson vettek részt, játszva tanultak, de a tábortűz és a kerékpártúra sem maradhatott ki a programból.

Az iskolakerülő tábor első délutánján Cikó József segítségével megismerkedtünk a tájékozodás rejtelmeivel. A hőség enyhülésével felkerekedtünk a kerékpárokra és meglátogattuk a Róka tanyát. A jó levegőn beszélgettünk a Ludasi – tó elhelyezkedéséről, az élővilágáról valamint állapotáról. Kiemelten foglalkoztunk a védett fajokkal és hogy mi mit tehetünk a tó védelmében. A túra végeztével mindenkinek jól esett a fincsi palacsinta mellyel Ildikó várt bennünket. A palacsintázás után mindenki jó kedvvel vett részt a közös játékban.