Tisztelt Olvasók!

Örömmel jelenthetem be, hogy végre elkezdhettük a bullyng-foglalkozásokat a hajdújárási hetedikes tanulókkal! Eredetileg március közepére terveztük a műhelymunkákat, de a koronavírus, mint ahogyan annyi minden másba, ebbe is „beleszólt”.

Mi is ez valójában? Köztudott, hogy az utóbbi években egyre több a gyerekek közötti erőszak, amikor egy vagy több diák ismétlődően, szándékosan bánt egy másik diákot, aki esetleg nem tud védekezni. Ez a helyzet hosszabb távon nagyon komoly lelki sérülésekhez vezethet. Napjainkban az onlajn zaklatás sem ritka. Egyre kevesebb a gyerekekben az empátia, az együttérzés, az egymás megbecsülése és elfogadása. Ennek a megelőzését, kiküszöbölését szolgálja ez a program, amelyet már több európai országban is alkalmaznak! A foglakozások hozzásegítenek ahhoz, hogy a gyerekek önmagukat megismerjék, másokat elfogadjanak. A közösség összetartozása és egészséges fejlődése nagyon fontos feladat. Az első óra témája az érzelmi inteligencia volt, erről láthatunk néhány képet!

P1010062P1010064